Flasin vajzat e mitura që u zhdukën për katër ditë në Korcë

Kliko per me shume info

vajza-zhukur-korceDisa orë pas gjetjes, dy vajzat minorene nga Korça kanë dhënë dëshminë në polici. Ata kanë pohuar se janë larguar me dëshirë nga shtëpia dhe se nuk janë keqtrajtuar.

“U larguam me dëshirën tonë. Nuk jemi keqtrajtuar apo abuzuar nga ndonjë person”, kanë deklaruar vajzat 14 dhe 15 vjeçe.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, pas kontrollit nga mjekët dhe psikologut vajza kanë rezultuar në gjendje të mirë shëndetësore dhe psikologjike.

Vajzat janë gjetur pasditen e djeshme në një ndërtesë të braktisur në  qytetin e Korçës. Ato ishin zhdukur nga shtëpia prej ditës së martë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here