Vlorë, arrestohet i shumëkërkuari për falsifikim

Kliko per me shume info

policia-vlorePolicia e Vlorës ka arrestuar një 58-vjeçar të shpallur në kërkim për falsifikim dokumentash.

Sipas burimeve zyrtare, shtetasi Zija Goxha falsifikonte dokumente me qëllim mashtrimin dhe vjedhjen e subjekteve të ndryshme.

Kliko per me shume info

Ai ishte shpallur në kërkim në fillim të vitit, pasi ishte dënuar në mungesë me 5 vjet burg nga Gjykata e Vlorës.

Burimet policore saktësojnë më tej se, vendndodhja e tij u lokalizua falë të dhënave të disa informatorëve, që mundësuan dhe arrestimin.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here