Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Vlorë, arrestohet i shumëkërkuari për falsifikim

policia-vlorePolicia e Vlorës ka arrestuar një 58-vjeçar të shpallur në kërkim për falsifikim dokumentash.

Sipas burimeve zyrtare, shtetasi Zija Goxha falsifikonte dokumente me qëllim mashtrimin dhe vjedhjen e subjekteve të ndryshme.

Ai ishte shpallur në kërkim në fillim të vitit, pasi ishte dënuar në mungesë me 5 vjet burg nga Gjykata e Vlorës.

Burimet policore saktësojnë më tej se, vendndodhja e tij u lokalizua falë të dhënave të disa informatorëve, që mundësuan dhe arrestimin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.