Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Grabitën argjendarinë, vranë punonjësen, kapen dy të dyshuar në Shkodër

policia-shkoderDy persona jane arrestuar ne Shkoder me akuzen e grabitjes me pasoje vdekjen e nje bizhuterie ne kete qytet ne muajin shkurt te ketij viti.

Policia berime dije se pas një pune hetimore nga Specialistët e Sektorit të Krimeve të Rënda në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër , në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër , u bë e mundur zbardhja e ngjarjes së ndodhur më datën 25.02.2015 në qytetin e Shkodër që bën fjalë për vjedhje me dhunë
me pasojë vdekjen.

Si rezultat i kësaj pune , më datë 22.05.2015, u bë ekzekutimi i Urdhërave të  ndalimit të  lëshuara nga  Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër për shtetasit Erando  Qatipi,  27 vjeç, banues në Tiranë Gjoana  Hila, (mbesa e viktimës),32 vjeç, banuese në Tiranë.

Policia ka thene se ndalimi i tyre u bë pasi nga verpimet hetimore intensive  nën e drejtimin e Prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkodër ka rezultuar të jenë autorë  të dyshuar të vjedhjes me dhunë me pasojë vdekjen e shtetases A. H., ndodhur me datë 25.02.2015.
Sipas policise, në bashkëpunim me njëri- tjetrin i kanë vjedhur viktimes A. H, disa bizhuteri floriri, dy unaza, një orë floriri dhe  një shumë të hollash (lekë).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.