Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Suedia fiton Eurovisionin 2015, Shqiperia e 17-ta

suedia2015Suedia ka fituar festivalin europian te kenges 2015.
Ne perfundim te votimit nga shtetet pjesemarrese, Rusia eshte renditur e dyta dhe me pas ne vendin e trete ka qene Italia.
Perfaqesuesja e Shqiperise, Elhaida Dani nuk arriti me shume se vendi i 17-te me vetem 35 pike te fituara.

Ajo qe ra ne sy ishte se Elhaida Dani nuk mori vota as nga Italia, vendi fqinj me Shqiperine ku perfaqesuesja jone ka pasur nje karriere muzikore vitet e fundit.
KENGA FITUESE

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.