Suedia fiton Eurovisionin 2015, Shqiperia e 17-ta

Kliko per me shume info

suedia2015Suedia ka fituar festivalin europian te kenges 2015.
Ne perfundim te votimit nga shtetet pjesemarrese, Rusia eshte renditur e dyta dhe me pas ne vendin e trete ka qene Italia.
Perfaqesuesja e Shqiperise, Elhaida Dani nuk arriti me shume se vendi i 17-te me vetem 35 pike te fituara.

Ajo qe ra ne sy ishte se Elhaida Dani nuk mori vota as nga Italia, vendi fqinj me Shqiperine ku perfaqesuesja jone ka pasur nje karriere muzikore vitet e fundit.
KENGA FITUESE

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here