Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Revoltë në rrjetet sociale për Eurovisionin dhe votimin e Shqipërisë për Rusinë e Greqinë

elhaida-daniii1Qytetaret shqiptare kane shperthyer ne revolte ne rrjetet sociale dhe ne internet pas rezultatit te mbremjes se shtune ne Eurovision.

Revolta ka te beje jo vete me rezultatin qe arriti kengetarja shqiptare Elhaida Dani, e cila mori vetem 34 pike, por edhe me vleresimin qe dha Shqiperia duke derguar pike per Rusine dhe Greqine.

Shqipëria, tre vlerësimet maksimale i bëri respektivisht ndaj Italisë, Greqisë dhe Rusisë; me 12 pikë, 10 pikë dhe 8 pikë secila.

Megjithate, më zhgënjyesja është sasia e pikëve të grumbulluara: 12 pikë prej fqinjëve tanë të Maqedonisë, 10 nga Mali i Zi, si dhe me 6 pikë na vlerësoi Greqia e Belgjika, të pamjaftueshme krahasuar me pritshmëritë përpara këtij evenimenti, duke u renditur në vendin e 17 me 34 pikë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.