Ekonomia

Ikonomi komandohet në krye të Fondit të Sigurimeve

milvaMilva Ikonomi, zv.ministrja e Shëndetësisë, është komanduar nga ministri Ilir Beqaj në krye të Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor. Vendimi ka ardhur pak ditë pasi Astrit Beci paraqiti dorëheqjen nga ky post, pas skandalit me rimbursimin e barnave, për të cilën u arrestuan nga policia 9 persona, mes të cilëve dhe 3 punonjës të Fondit.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close