Sport

Taulant Xhaka me skuadër të re?

xhakaNë momentin kur dy vëllezërit, Granit Xhaka (23) dhe Taulanti (24) pritet të ndeshen në kuadër të grupeve në France 2016, ata mund të luajnë sëbashku në klubin Gladbach të Bundesligës gjermane.

Sipas informacioneve të tabloidit më të madh gjerman, Bild.de, lojtari i kombëtares shqiptare,

Taulanti, është nën emrat më të preferuar të trajnerit të Gladbach. Kjo për shkak të zavendësimit të lojtarit tjetër Tony Jantschke (25).

Kjo do ishte edhe një sinjal pët të qëndruar më gjatë Granit Xhaka në Gladbach, pas kërkimeve të klubeve gjigande si Bajern, Arsenal dhe Chelsea.

Përveç Gladbachut, edhe Fiorentina interesohet për lojtarin e kombëtares shqiptare.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close