Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ja kur dhe me kë do të ndeshet Shqipëria nëse kualifikohet

ndeshje-shqiperiaKombëtarja shqiptare pas fitores me Rumaninë renditet në vendin e tretë në Grupin A dhe ka shanse reale për të kaluar në fazën tjetër të këtij kompeticioni.

Nëse kuqezinjtë kualifikohen, atëherë do të përballen me kreun e Grupit B ose Grupit C.

Por për të vazhduar historinë kombëtares i duhet një ndihmë nga Italia dhe Belgjika, të cilat duhet të fitojnë ndaj Suedisë dhe Irlandës.
Poashtu dhe sfida Turqi-Çeki duhet të përfundojë në barazim. Këto rezultate i japin mundësinë Shqipërisë që të kalojë si një nga katër skuadrat më të mira që kanë zënë vendin e tretë në fazën e grupeve.

Nëse takohemi me Grupin B, ndeshja zhvillohet të shtunën në orën 18:00 në Paris, ndërsa nëse kuqezinjtë takohen me kreun e Grupit C, atëherë sfida luhet të dielën në 18:00 në Lille.

Leave A Reply

Your email address will not be published.