Uncategorized

Finale e parakohshme, përplasje mes Italisë dhe Spanjës

itali-spanjeKampionati Evropian pas takimeve të fundit në grupe, që do të luhen nesër do të hyjë në fazën më emocionuese të saj.

Për raundin 1/16 është njohur dueli i parë që do të jetë ai mes Polonisë dhe Zvicrës. Kurse dueli tjetër që u njoh pas ndeshjeve të mbrëmjes është ai mes Italisë dhe Spanjës.

Në këtë mënyrë në fazën 1/16 do të kemi një finale të parakohshme pasi këto dy ekipe janë ndeshur në finale e Euro 2012, të cilën e fituan spanjollët 4-0.

Ndërkohë që mbetet ende për t’u saktësuar edhe gjashtë duele të tjera të kësaj faze që do të luhen në datat 25-27 qershor.

Shqipëria ende ka shpresa për një kualifikim të mundshëm si një nga katër ekipet më të mira të klasifikuara si të treta.

Faza e eliminimit direkt:

Ndeshja 1: Zvicër – Poloni – 25 Qershor, 15:00 (Saint-Etienne)

Ndeshja 2: Uells – vendi tretë A/C/D –25 Qershor, 18:00 (Paris)

Ndeshja 3: Kroaci – vendi tretë B/E/F –25 Qershor, 21:00 (Lens)

Ndeshja 4: Francë – vendit tretë C/D/E –26 Qershor, 15:00 (Lyon)

Ndeshja 5: Gjermani – vendi tretë A/B/F – 26 Qershor, 18:00 (Lille)

Ndeshja 6: Fituesi F – e dyta e E – 26 Qershor, 21:00 (Toulouse)

Ndeshja 7: Itali – Spanjë – 27 Qershor, 18:00 (Saint-Denis)

Ndeshja 8: Angli – e dyta e F –27 Qershor, 21:00 (Nice)

Çerekfinalet

QF1: Zvicër/Poloni – Fituesi e Ndeshjes 3 – 30 Qershor, 21:00 (Marseille)

QF2: Fituesi Ndeshja 2 – Fituesi Ndeshja 6 – 1 Korrik, 21:00 (Lille)

QF3: Fituesi Ndeshja 5 – Fituesi Ndeshja 7 – 2 Korrik, 21:00 (Bordeaux)

QF4: Fituesi Ndeshja 4 – Fituesi Ndeshja 8 – Sunday 3 July, 21:00 (Saint-Denis)

Gjysmëfinalet

SF1: Fituesi QF1 v Fituesi QF2 – 6 Korrik, 21:00 (Lyon)

SF2: Fituesi QF3 v Fituesi QF4 – 7 Korrik, 21:00 (Marseille)

Finalja

Fituesi SF 1 v Fituesi SF2 – 10 Korrik, 21:00 (Saintt-Denis)

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close