Sport

Real Madrid – Barcelona nuk ndalet, shënohet goli i pestë…

Barcelona ka kaluar ne avantazh duke e cuar rezultatin e ndeshjes me Realin ne 3-2. Ne kete menyre ndeshja El Clasico ka numeruar 5 gola dhe ka folur per fitoren e Barcelones. Me poshte, tabela e ndeshjes:

– Reali ka kaluar në epërsi me 1:0. Golin e epërsisë e shënoi Casemiro në minutën e 28.

– Lionel Messi ka barazuar rezultatin në 1:1, vetëm katër minuta pas golit të vendësve.

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit. Ishte Rakitic që leshoi një predhë të vërtetë për ta kaluar në epërsi Barcelonën, që po fiton 2:1 në “Bernabeu”.

Sergio Ramos është ndëshkuar me karton të kuq në sfidën Real Madrid – Barcelona, pas një ndërhyrje në Leo Messin, duke lënë ekipin me 10 futbollist në fushë, kur kanë mbetur edhe 12 minuta në lojë plus koha shtesë.

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close