Aktualitet

Shkarkohet Drejtori për ‘Krimet e Rënda’ në Polici, Ardian Çipa. Pritet “furtunë” në qarqe

Shkarkohet nga detyra të Drejtorii i Përgjithshëm për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda ne policine e shtetit, Ardian Çipa.

Mesohet se shkarkimin nga detyra,Cipes ia ka komunikuar zyrtarisht vetë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Diten e sotme, Çako e ka thirrur dje në zyrë Çipën dhe pas një takimi mbi 30 minuta mbi bilancin e punës i ka komunikuar edhe largimin nga detyra.

Njoftohet se Çipa të mos largohet përfundimisht nga rradhët e Policisë pasi Çako i ka propozuar një post në sektorin për mbrojten e dëshmitarëve.

Priten shkarkime edhe ne drejtorite e qarqeve, pas nje analize pune qe eshte bere nga Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj dhe kreu i policise Haki Cako.

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close