Aktualitet

Skandali/ Live në TV e kryeministrit Rama nga Gjiri i Lalzit, e pabesueshme ajo që ndodhi (Foto)

Nga Gjri i Lalzit, është trasmetuar një lidhje live me TV e kryeminitrit Rama. Në Gjirin e Lalzit, po prezantohet projekti turistik më gjigandi në vend, nga një sipërmarrje spanjolle, diçka nuk ka shkuar si duhet për përkthimin që ka ndodhuri nga gjuha spanjolle në shqip. Në këtë trasmetim, komentet kanë demaskuar përkthyesen, duke vënë re defektet e përkthimit, ku komentuesit nuk kanë nguruar që ta ironizojnë atë. Mesa duket përtej projektit resort me 5 yje që do të përmbajë 100 hotele dhe detajet e tjera të paraqitura nga përfaqësuesi i kompanisë spanjolle, përkthimi skandaloz u ka mbetur në mendje të gjithësi, të cilët nuk ngurrojnë ta quajnë amatoresk nga një përkthese që thjesht mund të ketë parë seriale spanjolle.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close