Aktualitet

Nga Turqia në “Çadrën e Lirisë”, ja çfarë deklaron “armiku” i Sali Berishës

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia është rikthyer në Shqipëri pas një periudhe qëndrimi në Turqi.

Mbrëmjen e sotme ai ka qenë prezent në “Çadrën e Lirisë”, por ka qëndruar shumë pak pasi në natën e Tropojanëve, kishte vetëm 17 persona.

Pasi ka ikur, Haxhia ka shkruar një status në profilin e tij ku ka përdorur dhe nota ironie:

Isha i “ftuar” sonte ne Çadren e Lirise meqe ishte nata e patrioteve te mij Tropojane.Por çfare te shof.Na ishin mbledhur rreth 17 veta.Thashe me vete me mire po ike se me kaq veta nuk rrezohet dot “Kryeplaku ” i katundit tim ne Tropoje e jo me Edeskobari siç e quan Kryeministrin ai qe enderron ta rrezoje..
Me ngeli pishman qe nuk hengra nga pilafi i Fahri Balliut ,por me thane qe eshte i zene ne programe te Tv..Heren tjeter besoj takohemi”, ka shkruar ai në profilin e tij.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close