Politika

Pakti Rama-Basha, Ilir Meta merr vendimin e papritur

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, njëherësh kreu i Kuvendit, ka lajmëruar një konferencë për shtyp në orën 14:00. Vendimi ne fjale duket i papritur per faktin se LSI ka qene jashte negociatave mes kryeministrit dhe kreut te PD, madje eshte prekur marreveshja e qeverisjes me PS-ne ne lidhje me ndarjen e ministrive.

Prononcimi i Metes, vjen pas konferencës së kreut të LSI-Petrit Vasili, do të mbahet jashtë përpara Kryesisë së Kuvendit.

Nuk dihet nëse do kemi një qëndrim nga ana e tij lidhur me marrëveshjen Rama- Basha apo komunikim mbi seancën e jashtëzakonshme që do të mbahet të hënën për votimin e komisioneve të vettingut dhe ndryshimet në qeveri.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close