Lajmi i fundit

E fundit/ Basha publikon emrat e parë në listën e kandidatëve për deputetë

Zbardhen emrat e parë të Lulzim Bashës që do të jenë në krye të listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit.

 
Kështu, deri tani, është e sigurt se Basha, Berisha dhe Topalli do të jenë në listat e kandidatëve.

Gjithashtu, janë konfirmuar edhe të deleguarit në rrethe, të cilët do të kryesojnë me gjasë listat e rretheve ku janë caktuar për të kryer fushatën.
Ata janë:

Edi Paloka,
Arben Ristani,
Dhurata Çupi,
Florjon Mima,
Flamur Noka,
Albana Vokshi,
Edmond Spaho,
Tritan Shehu,
Grida Duma,
Ervin Salianji,
Aldo Bumçi
Gent Strazimiri.
Veç tyre, Basha do të fusë në listat e PD-së edhe kryetarët e partive aleate, sipas një marrëveshje të arritur më parë me ta. Ata janë:
Nard Ndoka
Fatmir Mediu
Dashamir Shehi
Vangjel Dule.
Në lista janë përfshirë edhe anëtarët e PD-së në komisionet e vetingut:
Helidon Bushati
Oerd Bylykbashi
Jorida Tabaku
Eduart Halimi
Luciano Boçi

loading...

Artikuj te ngjashem

2 komente

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close