Sport

Ja si “e masakroi” Florian Marku grekun racist ndaj shqiptarve

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar natën e mbrëmshme ndeshjen kundër grekut racist Bitakos në Athinë.

Kampioni shqiptar ka fituar ndeshjen duke e masakruar kundërshtarin, në 4 minuta, ai nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren e tij sic dhe ka deklaruar për Shqiperiaime. Në foto duken qartë dëmtimet që ka në kafkë dhe në të gjithë fytyrën kundërshtari grek duke treguar që Marku nuk ka treguar fare mëshirë ndaj tij dhe se e ka merituar fitoren.

Bitakos, mbrëmë, në tutat mbante flamurin grek i cili u përgjak nga grushtat e kampionit Kuq e Zi.

Për të mbështetur grekun kishin ardhur edhe anëtarë të Agimit të Artë, nacionalistët e egër antishqiptar, që kur e panë flamurin e tyre të larë në gjak u turpëruan, ashtu sic e meritojnë.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close