Sport

Barcelona e zëvëndëson sa hap e mbyll sytë Neymarin, ja lojtari legjendar që synojnë katalanasit

Neymar pritet të largohet nga Barcelona gjatë këtyre ditëve drejt PSG për 222 milionë euro, ndërsa katalanasit nuk e kanë aspak problem.

Mësohet se ata tashmë ka nisur të kërkoj pasardhësin e sulmuesit brazilian

Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo, Barcelona po mendon që t’i bëjë ofertë Borussia Dortmundit për Ousmane Dembelen.
Ky i fundit ditë më parë kishte deklaruar se do të mbetet në Gjermani, por pas një përleshje që ka pasur me një bashkëlojtar në stërvitje mund të largohet nga Dortmund.
Por, përveç Dembelens, në listën e dëshirave të Barcelonës janë edhe katër yje: Philippe Coutinho (Liverpoo), Eden Hazard (Chelsea), Dele Alli (Tottenham) dhe Antoine Griezmann (Atletico Madrid).

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close