Sport

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë 2017, barazon Messin

Futbollisti portugez i Real Madridit Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë Topin e Artë.

Me kete titull, Ronaldo ka barazuar kështu yllin argjentinas, Lionel Messi, të cilin e mposhti këtë vit.

Në garë ishin gjithsej 30 futbollistë, dhe revista “France Football” ka publikuar renditjen e lojtarëve, me votat e 190 gazetarëve nga e gjithë bota.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close