Kliko per me shume info

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të përballet ditën e sotme me pyetjet e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Tahiri ka marrë masën “arrest shtëpie”, ndërkohë që sot pritet edhe verifikimi i kësaj mase sigurie.
Ndërkohë mësohet se në këtë seancë do të jetë gjyqtare Liliana Baku.

Kliko per me shume info

Por ajo nuk është një emër i panjohur në drejtësinë shqiptare, pasi është gjykatësja e cila mori vendimin për bllokimin e pasaportave të Tahirit si dhe kontrollin e banesës së ish-ministrit vetëm pak muaj më parë.

Madje Baku ndër të tjera ka lënë në burg edhe Orest Sotën, djali i cili u bë papritur tematika
më e përfolur pasi u kap nga policia me 863 mijë euro në makinë dhe gjithashtu edhe dy patentat e lundrimit  të ish-ministrit të Brendshëm Tahiri.

Ndaj edhe senca e sotme pritet të jetë e hekurt, si edhe vetë gjykatësja që do të vihet përballë Tahirit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here