Aktualitet

Mbollën kanabis në parcelat e ullinjve, arrestohen 4 shqiptarët

4 persona janë arrestuar nga autoritet greke, ndwrkohw qw mwsohet se dy prej tyre janw shqiptarw.

Mediat greke raportojnë parcela me kanabis ishte mbjellë në rrethinat e Agio Vasilios në një ullishte në Kretë, ndërsa u sekuestruan 531 bimë.

Shqiptarëve, mjaft të rinj në moshë 21 dhe 30 vjeç nuk është bërë i ditur identiteti. Në pranga kanë rënë gjithashtu dy grekë 40 dhe 52 vjeç.

‘Zougla.gr’ shkruan se përveç drogës u sekuestrua edhe dy armë, një shumë parash prej 1.000 eurosh, 9 celularë, një makinë po ashtu edhe pajisje të ndryshme që përdoreshin për kultivimin e kanabisit.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close