Bota

Pamjet e frikshme/ Hoteli 15-katësh “zhduket” për 10 sekonda (VIDEO)

Një hotel 15-katësh në juglindje të Kinës u shkatërrua për 10 sekonda në një shpërthim të kontrolluar të martën, ku shumë banorë u mblodhën për ti lënë lamtumirën hotelit ikonik.

Hoteli 22-vjeçar Zhongshan Yuyan Hotel në lagjen Nantou mbylli dyert e tij pasi u përpoq të mbajë biznesin në det shkruan DailyMail.

Pasi nuk arriti të gjejë një blerës, qeveria miratoi planet e saj për të shkatërruar ndërtesën, sipas raporteve të medias lokale./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close