Aktualitet

Video, kapet “peshkaqeni dem” në ujërat shqiptare

Një peshkaqen është kapur rreth3 milje larg Sazanit në Sarandë.

Video e peshkaqenit dem është siguruar nga gazeta “Panorama”, ndërsa peshkatarët kanë bërë me dije se ai është tre metra i gjatë dhe peshon përafërsisht 100 kilogramë.

Kujtojmë këtu se në pikun e sezonit turistik, në muajin gusht në brigjet e urjave në Himarë u shfaq një tjetër peshkaqen, por ishte i gjakosur.

https://vidnews.net/video/1540033312890

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close