Vuçiç vihet në siklet nga shqiptarët në Bruksel, i bërtasin nga ndërtesat

Kliko per me shume info

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar sot në Bruksel. Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçic u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë.

Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, Aleksandar Vuçiq u pa në siklet derisa po jepte një intervistë televizive për një medium nga Beogradi.

Kliko per me shume info

Në pamjet të cilat mund t’i shihni nga minuta 12e 45 sec, televizioni publik i Serbisë pretendon se këtë moskomoditet të Vuçiqit e shkaktuan disa shqiptarë, pasi sipas tyre e sulmuan atë verbalisht.

”Këta shqiptarë duan të bërtasin kaq shumë! Askush nuk i ka mësuar se si të sillet në një mënyrë të denjë për të mos i penguar fqinjët? Nuk ka rëndësi, do të mësohen me kohë”, shprehet Vuçiq, njofton Klan Kosova.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here