Si u ekzekutua me plumb në kokë 17-vjeçarja/ Dyshimet e para lidhur me ngjarjen

Kliko per me shume info

Një e vdekur dhe një i plagosur është bilanci i atentatit që tronditi mbrëmjen e sotme Laprakën.

Burimet policore kanë bërë me dije se viktima është 17-vjeçarja Griselda Gjinkola, ndërsa i plagosuri Erjon Denga, 23-vjeç. Griselda është qëlluar me plumb në kokë dhe ka ndërruar jetë në spital, ndërsa i dashuri i saj, Erion Denga është plagosur me plumb në shpatull dhe ndodhet në spital në gjendje të qendrueshme.

Kliko per me shume info

Paraprakisht besohet se shkak është bërë një konflikt mes të rinjsh. 17-vjeçarja ka pasur një lidhje që e kishte ndërprerë pak kohë më parë.

Ish i dashuri i viktimës ka pasur një përplasje fizike me 23-vjeçarin, Erion Denga dhe duket se gjërat janë agravuar më tej.

Gjithsesi kjo mbetet ende në kuadrin e dyshimeve pasi asgjë nuk është konfirmuar.

Gjithashtu dyshohet se policia po heton edhe një pistë tjetër pasi në vitin 2016, i plagosuri Denga është arrestuar i akuzuar për shantazhimin e një vajze të re me video intime duke i kërkuar 2 mijë euro.

Të gjitha këto pista janë duke u verifikuar. Policia thotë se po kryhen kontrolle për kapjen e autorëve.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here