Rikthimi i protestave të studentëve, Berisha: Janë ngritur kundër mashtrimeve…

Kliko per me shume info

Studentët e Universitetit të Korcës kanë zhvilluar sot një protestë 1-orëshe në ambientet e Universitetit të tyre duke risjellë në vëmendje protestat e dhjetorit.

Arsyeja e kësaj proteste është mos realizimi i kërkesave të ‘Paktit për Universitetin” i arritur në dhjetor, mes kryeministrit Rama dhe studentëve.

Kliko per me shume info

Ndërkohë protestën e tyre e ka komentuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha I cili përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se protestojnë mashtrimeve të Ramës me “Paktin për Universitetin”.

Berisha ka publikuar përkrah komentit të tij edhe një video ku studentët janë prononcuar për Fax Neës lidhur me kërkesat e tyre.

Postimi i plotë i Berishës:

Studentet guximtare te Universitetit Fan Noli nisin protesten!

Ata protestojne kunder mashtrimeve te Edvin Kristaq Genjeshtres me paktin ne leter me Universitetin! Ju lumte! sb

loading...