Atentati në Vlorë, zbardhet dëshmia e personit të…

Kliko per me shume info

I plagosuri shprehet se ka qenë nuk konsumuar një kafe me 3 shokët e tij në momentin që kanë dëgjuar të shtënat.

Ai thotë se fillimisht kanë menduar se kanë qenë fishekzjarre, por me afrimin e dy mjeteve kanë kuptuar se ata po përplaseshin me armë.

Kliko per me shume info

‘Poshtë dëgjuam të shtëna, thamë që ishin fishekzjarre, kur e pamë pastaj që ishin armë, dhe qëlloheshin nga të dy krahët, u futëm të gjithë brenda.

Kur u futëm brenda pashë që po më rridhte gjak nga këmba, kisha marrë plumb. Një plumb tjetër më kaloi afër veshit. Tani jam mirë më hoqën plumbin’, shprehet Dajko Cenodemaj. /Faxweb

Gjendja e Cenodemajt është e qëndrueshme dhe mjekët kanë mundur që t’i heqin plumbin që kishte në këmbë. Deri më tani Policia e Vlorës nuk ka dhënë asnjë detaj për përplasjen me armë në mes të qytetit, ndërsa burime bëjnë me dije se është vënë në ndjekje të autorëve.

loading...