Fermeri nga Shkodra denoncon shkatërrimin e prodhimeve bujqësore (FOTO)

Kliko per me shume info

Mungesa e kanaleve kulluese në qytetin e Shkodrës bënë që prodhimt e fermerëve të shkojnë drejtë kalbjes.

Denoncimi është bërë në llogarinë personale të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Kliko per me shume info

Ndërkohë që përposë mungesës së tregut dhe konkurrëncës, tashmë fermerët duhet të përballen dhe me mugesën e përgjegjësisë nga ana e instancave përkatëse.

Dnoncimi ka ardhur nga një fermerë i fshatit Barbullush, i cili shprehet se të mbjellat e tij tashmë janë shkatërruar.

Postimi i plotë:

zoti sali berisha ju lutem anonim postoje kte foto qe ky pushtet po na merr frymen te gjith shqiptareve jam fermer shikoje misri fshati barbullush shkoder nga kanalet kulluese…

loading...