Pas Ambasadës Amerikane, Rudina Hajdari ka një thirrje për protestuesit

Kliko per me shume info

Rudina Hajdari nëpërmjet një postimi në Tëitter u ka bërë thirrje qytetarëve për protestën e nesërme, të zhvilluar nga opozita.

Në postimin e bërë ajo ‘këshillon’ protestuesit për të shmangur dhunën dhe gjuhën e urrejtjes.

Kliko per me shume info

Ndërkohë që protesta kombëtare do të mbahet ditën e nesërme përpara kryeministrisë në orën 18:30, një thirrje për të shmangur dhunën gjithashtu në këtë protestë ka ardhur dhe nga Ambasada Amerikane.

Postim i plotë:

Ky është një moment me rëndësi për Shqipërinë. Duhet të mendojmë për të ardhmen. Patjetër që protesta, e drejta e fjalës, janë pjesë thelbësore e çdo shoqërie demokratike. Por kjo e dretjë duhet shmang dhunën & gjuhën e urrejtjes. Nuk kemi më kohë për të humbur.

loading...