Digjet hyrja e kryeministrisë, shperthime me bomba Molotov

Kliko per me shume info

Ka nisur e dhunshme dhe me incidente të mëdha protesta e opozitës para kryeministrisë.

Protestuesit ende pa marrë fjalën Lulzim Basha kanë hedhur bomba Molotov drejt hyrjes së kryeministrisë dhe kryesisë së kuvendit.

Kliko per me shume info

Zjarri përfshiu hyrjen e kryeministrisë ndërsa protestuesit shqyen barrierat metalike me të cilat ishte rrethyer ky institucion..

Drejt kryeministrise u hodh gjithashtu edhe boje e zeze.

loading...