E FUNDIT/ Tym e flakë para Kryeministrisë, reagon urgjent Meta me shqetësim

Kliko per me shume info

Protesta e opozitës po zhvillohet me incidente të rënda gjë të cilën e ka kritikuar edhe Presidenti Ilir Meta.

Me anë të një reagimi zyrtar, Presidenca i bën thirrje palëve të ruajnë qetësinë.

Kliko per me shume info

Reagimi i plote:

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta është duke ndjekur me shumë shqetësim protestën e opozitës dhe u kërkon të gjithëve të ruajnë qetësinë, të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet, që mund të shkaktojnë lëndime në njerëz dhe dëme ndaj institucioneve.

loading...