Aktualitet

Rama se mban premtimin, ky është socialisti që rikandidon për mandatin e pestë në bashki

Në 2014, u miratua një ligj që nuk u lejon kryetarëve të bashkive më shumë se 3 mandate, nuk dihet nëse partitë do ta respektojnë.

Por Rama nuk e respektoi kete ligj, pasi rikandidoi ne Bashkine e Maliqit, per here te 5-ste, Gezim Topciun.

Rekord në listën e pashallarëve mban kryebashkiaku i Maliqit, Gëzim Topçiu. 

Nën siglën e Partisë Socialiste, ai ka drejtuar këtë bashki prej viti  2000 duke qëndruar në pushtet prej gati 19 vitesh dhe duke gëzuar mandatin e tij të pestë.

Ajo çfarë u propozua nga Partia Socialiste se kryebashkiakët që ksihin bërë tre mandate në këtë funksion nuk do të kandidoheshin, u hodh poshtë sot po nga vetë Partia Sociliste me rikandidimin e Topçiut.

loading...

Artikuj te ngjashem

Back to top button
Close
Close