Vodhën me dhunë shtëpinë e një të moshuari, arrestohen autorët

Kliko per me shume info

 Janë identifikuar dhe arrestuar autorët të cilët grabitën shtëpinë e një të moshuari në Peqin. Sipas policisë personat e dyshuar për grabitjen e 76-vjeçarit Skënder Zeqiri janë çifti B.H., 30 vjeç, M.Ll., 27 vjeç,dy banues në Peqin dhe E.Sh., 27 vjeçe , banuese në Durrës .

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së mërkurës, ndërkohë që policia është në kërkim të një tjetër personi me inicialet S.I., 19 vjeç.

Kliko per me shume info

Kujtojmë se në lidhje me këtë ngjarje në Peqin, kontradiktore kanë qenë edhe deklaratat e palëve familjarë-polici. Sipas familjarëve, 76-vjeçari gjatë grabitjes është dhunuar dhe helmuar nga një çift bashkëshortësh në shtëpinë e tij dhe më pas i është grabitur banesa. Ndërsa sipas policisë Zeqiri përfundoi në spital për ndihmë mjekësore si pasojë e pijes së konsumuar.

Njoftimi i policisë:

Peqin

Policia zbardh ngjarjen, identifikon dhe arreston autorët e dyshuar të vjedhjes së banesës të shtetasit S.Z., ndodhur më datë 08.05.2019.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Peqin, pas një pune të mirë-organizuar hetimore dhe profesionale dhe në bazë të provave të grumbulluara, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasve:

B.H., 30 vjeç, M.Ll., 27 vjeç, të dy banues në Peqin dhe E.Sh., 27 vjeçe , banuese në Durrës.

Si dhe vijon puna intensive për kapjen edhe të një prej autorëve të dyshuar të vjedhjes i cili është shpallur në kërkim, shtetasi S.I., 19 vjeç.

Arrestimi i tyre u bë pasi, dyshohen se në bashkëpunim me njëri- tjetrin, më datë 08.05.2019, kanë vjedhur në banesën e shtetasit S.Z., një sasi të kosiderueshme parash.

Materialet hetimore në ngarkim të shtetasve të lartëpërmendur i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale ” Vjedhja”./faxweb

loading...