Protestë te Policia e Tiranës, gruaja e Bashës me qytetarët

Kliko per me shume info

Ka nisur protesta e opozitës para Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë në Tiranë.

Qytetarët kërkojnë lirimin e të arrestuarve pas protestës së mbrëmshme të opozitës e cila u karakterizua nga një dhunë e egër e policisë mbi qytetarët e cila nuk kurseu as zyrtarët më të lartë të opozitës, sic ishte rasti i z. Sait Dollapi.

Kliko per me shume info

Protestuesit po kërkojnë lirimin e mbi 50 qytetarëve që vazhdojnë të mbahen në qelite e paraburgimit.

Përfaqësues të ndryshëm të  selisë blu  po qëndrojnë në krah të qytetarëve, ndërsa në mesin e tyre  është edhe gruaja e liderit demokrat, Aurela Basha. Gjithashtu edhe ditën e djeshme, bashkëshortja e Lulzim Bashës ka qendruar në protestë te drejtoria, ku nuk munguan as përplasjet mes policisë dhe qytetrëve.

loading...