“S’kanë asnjë shans”, Rama sfidon opozitën: Nuk rrëzohet qeveria

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama është shprehur se Basha dhe Kryemadhi nuk e prishi natën gjumin dhe sipas tij hallin e ka gjetkë por s’kanë asnjë të rrëzojnë qeverinë.

“Kush fitoi dje nga pamjet e shqiptarëve në ato 7 orë? Kush fitoi? Humbi çdokush nga ata që erdhi në protestë. Janë njerëz që nën jetën e tyre jetojnë në mënyrë rrugë-dalë. Krerët e tyre i kanë punët në rregull. Ata e kanë rregulluar jetën. Askush nga ata të verbuar nga dëshpërimi prej humbsash, tërheqin pas tyre njerëzit që kanë 1 mijë e një të drejta.

Kliko per me shume info

Shkojnë me pushime jashtë shtetit. U goditën ata që shkojnë çdo ditë të hapin derën e dyqanit të serës, ata të tjetër flenë, nuk e prishin gjumin. nuk ka shans terorik që të rrëzosh një qeveri legjitime, kur ti ke qenë pjesë e qeverisë me këto forma. Dua të prishin procesion zgjedhor dhe do o pushtet o këtu do bëhet qamet. nuk do ja dalin. Në protestë janë gjithmonë e më pas.”, u shpreh Rama.

loading...