1500 policë rrethojnë Kryeministrinë, Lleshaj thërret shefat në zyrë

Kliko per me shume info

Rreth 1500 policë do të jenë sot në terren, teksa opozita proteston para Kryeministrisë në orën 18:30. Përreth godinës së kryeministrisë janë rivendosur mbrojtëse metalike, një pjesë e të cilave u shkatërruan gjatë përplasjeve të shtunën.

Më herët ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilloi një takim me zinxhirin drejtues të policisë.

Kliko per me shume info

Në zyrën e ministrit ishte drejtori i Forcave Lëvizëse Operacionale Sokol Bizhga dhe Komandanti i Gardës Gramoz Sako. Nisur nga ngjarjet e protestës së fundit, policia ka hartuar një plan më të detajuar masash për mbrojtjen e institucioneve.

Sakaq, raportohet se po ushtrohen kontrolle të imtësishme në kryqëzimet kryesore të Tiranës.

loading...