Basha e thotë copë: Dua një kryeministër të përkohshëm…

Kliko per me shume info

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha persëriti kërkesën e opozitës për një kryeministër tranzitor për të zhvilluar zgjedhje të lira dhe të ndershme përpara se protestuesit të nisin marshimin.

“Zgjedhje të lira dhe ndershme, qeveri tranzitore pa përdhunuesin serial të zgjedhjeve, me një kryeministër tranzitor për të çliruar zgjedhjet. Banditë me uniformë urdhëruan policët të shoqëronin dhjetëra protestues. Policia e dhunuar nga krimi nuk bën detyrat e saj. Krimi qeveris.

Kliko per me shume info

Policia e dhunuar nga krimi hesht dhe një tufë banditësh dhe kriminelë me uniformë dhunojnë qytetarët. Gati jemi për marshimin historik të protestës. Do të jemi të gjithë bashkë në këtë marshim…”

loading...