Berisha: Sahit Dollapi u rrah kafshërisht nga…

Kliko per me shume info

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ballafaquar sot, dy momente mjaft domethënëse të pjesëmarrjes së Sait Dollapit, Sekretarit Organizativ të PD, në protestat e opozitës përpara Kryeministrisë. Moment i parë është ai kur Dollapi, në njërën prej protestave, vrapon dhe u del përpara protestuesve të revoltuar për të mos lejuar të prekin policët e rreshtuar përpara Kryeministrisë dhe momenti i dytë, ai i rrahjes së tij nga Policia në kulmin e protestës së 11 majit.

“Kjo video, – shkruan Berisha në Fb, –  tregon Sait Dollapin para Kryeministrisë duke u përpjekur me guxim për të mbajtur rendin dhe, se si goditet dhe torturohet kafshërisht më pas –  nga kriminelë me uniformë, me urdhër të Edvin Krimit dhe Vasal Kimikut!” 

Kliko per me shume info
loading...