E FUNDIT/ Ilir Meta viziton Sahit Dollapin në Spitalin e Traumës

Kliko per me shume info

Peresidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vizituar ditën e sotme Sahit Dollapin në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Kujtojmë që dy ditë më parë Presidenti ka reaguar duke u shprehur se “situata para Drejtorisë së Policisë është absurde”, pasi, sipas tij, Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, duhet të ishte në spital.

Kliko per me shume info

“Situata para Drejtorisë së Policisë është absurde. Sahit Dollapi duhet të shoqërohet për në spital për të marrë ndihmën e parë për lëndimet dhe jo të mbahet në polici”, ka reaguar Meta.

Sahit Dollapi u dhunua nga policia përpara se të arrestohej në momentin kur protesta po zhvillohej në rrethinat e Kuvendit.

loading...