Para Kuvendit/ Protestuesit shkulin gardhin metalik dhe e hedhin drejt policisë

Kliko per me shume info

Një grup protestuesish kanë tentuar të hyjnë në oborrin brenda parlamentit. Ndërkohë që një grup tjetër po marshojnë drejt ministrisë së Brendshme.

Policia nuk ka bërë asnjë veprim përveç thirrjes drejtuar protestuesve që të ndalojnë veprimet provokuese.

Kliko per me shume info

Protestuesit  shkulin gardhin metalik dhe e hedhin drejt policië që është vendosur para parlamentit, raporton gazetarja e RTV Ora Fjorela Beleshi.

Në oborrin e parlamentit ndodhet dhe një autob dhe forca të shumta policore të cilat qëndrojnë të zbrapsura.

loading...