Policia shtrin përtokë shpërndarësin e mallit në lokale

Kliko per me shume info

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale disa doza lëndë narkotike, e dyshuar e llojit kokainë. Në pranga ka rënë një 26 vjeçar.

Burime nga policia bëjnë me dije se mbi bazën e informacioneve të marra nga komuniteti se një shtetas në një lokal në lagjen “Visarion Xhuvani” shpërndante lëndë narkotike,menjëherë organizuan punën dhe falë reagimit të shpejtë arrestuan në flagrancë shtetasin R.A., 26 vjeç, banuese në Elbasan.

Kliko per me shume info

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale disa doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit kokainë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Elbasan për veprën penale ” Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

loading...