Protestuesit thyejnë xhamat e Drejtorisë së Policisë Tiranë: Lironi vëllezërit tanë!

Kliko per me shume info

Në destinacionin e tyre të fundit bazuar në itenerarin e publikuar nga opozita, protetuesit me thirrjet ‘lironi vëllezrit tanë’ kanë mbërritur tek Drejtoria e Policisë së Tiranës.

Me të mbërritur në Drejtorinë e Policisë protestuesit euforik kanë thyer xhamat e institucionit.

Kliko per me shume info

Sipas raportimeve nga terreni ka pasur trazira dhe hedhje të tymuesve drejt efektivëve të policisë.

Ndërkohë që në këtë institucion ka një shtim të forcave të policisë të cilat janë në dy kordone për të shmangur konfrontimet e mundëshme.

loading...