Aksidenti i rëndë, makina merr para kalimtarët në Kavajë-Rrogozhinë

Kliko per me shume info

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në rrugën Kavajë-Rrogozhinë.

Një makinë tip Benz, që sipas dëshmitarëve drejtohej nga një i ri që e kishte marrë me qira ka dalë nga rruga.

Kliko per me shume info

Makina mësohet se pasi ka humbur drejtimin ka marrë përpara disa persona që ishin në anë të rrugës.

Sipas të dhënave të para raportohet për një të vdekur dhe një të plagosur rëndë.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara dhe terreni i lagësht nga reshjet e shiut.

loading...