Rikthehet dimri! Reshje të dendura bore po bien në Kosovë

Kliko per me shume info

Nderkohe qe presim te vije vera, dimri eshte rikthyer fuqishem.

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj.

Kliko per me shume info

Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, por në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës.

Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit. Edhe në Bosnjë sot kishte të reshura të borës.

loading...