Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Kliko per me shume info

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Në një intervistë për Radio Evropa e Lirë, Hahn deklaroi se reforma në dejtësi e Shqipëri duhet të shpërblehet dhe se po punohet fort për të marrë dritën jeshile për të nisur përgatitjen përfundimtare të negociatave. 

Kliko per me shume info
loading...