Qazim Sejdini nuk heq dorë nga bashkia e Elbasanit, vajza e tij kërkon postin…

Kliko per me shume info

Gjatë ditës së sotme janë shpallur listat për këshillin bashkiak të Elbasanit, kur ndër të tjera spikat edhe vajza e Qazim Sejdinit, e cila mban detyrën e Dekanes së Fakultetit të Ekonomisë në këtë qytet.

Mësohet se kjo listë është dorëzuar që prej tre ditësh në KQZ, por ende nuk është bërë publike nga strukturat e Partisë Socialiste.

Kliko per me shume info

Në këtë listë janë të përfshirë edhe emra si Rovena Islami, Eva Bica. Por, nuk mungojnë as emrat që kanë qenë edhe në mandatin e kaluar si mjekja Irena Palloshi, juristja Luiza Popja, Brunilda Fingo si dhe Ana Muça, Jana Sinani, Enerjeta Ferra.

loading...