Kënga e Shqipërisë kualifikohet në finalen e “Eurovision 2019”

Kliko per me shume info

Kengetarja Jonida Maliqi ka përfunduar performancën në Tel Aviv dhe është kualifikuar në finalen e Eurovision 2019.

Këngëtarja shqiptare përfaqësoi Shqipërinë me këngën ‘Ktheju Tokës’.

Kliko per me shume info

Performanca e saj duket se është pëlqyer nga juria dhe televotuesit, pasi arriti të sigurojë kualifikimin për në mbrëmjen finale, e cila do mbahet më 18 maj.

Nuk na mbetet gjë tjetër vecse ti urojmë sa më shumë suksese në mbrëmjen e së shtunës.

loading...