Aktualitet

Momenti kur djemtë bëjnë homazhe para arvikolit të Major Klodian Tanushi(FOTO)

Kanë nisur homazhet për Dëshmorin e Atdheut, Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën disa ditë më parë në Letoni.

Ceremonia është duke u zhvilluar në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar ku po marrin pjesë një numër i madh ushtarakësh si edhe të afërm të Majorit të ndjerë, shkruan Albeu.com.

Pjesë e homazheve janë bërë edhe dy djemtë e mitur të Majorit, njëri 14 vjeç dhe tjetri 11 vjeç, të cilët kanë parakaluar para arkëmortit të babait të tyre.

Ndërkohë sot të gjithë flamujt e institucioneve do të jenë në gjysmështiz në nderim të Major Tanushit.

loading...

Artikuj te ngjashem

Back to top button
Close
Close