Po ngiste makinën e gjyshit e dehur, arrestohet 12 vjeçarja

Kliko per me shume info

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Meksikë ku një 12 vjeçare është arrestuar.

Ajo u arrestuar sepse po ngiste makinën e gjyshit të saj në gjendje të dejur. Ajo kishte marrë makinën e gjyshit të saj dhe kishte dalë me tre miqtë e saj për të festuar.

Kliko per me shume info

Kamerat kanë filmuar momentin kur ajo po ndiqej nga policia në autostradë. Vajza është akuzohet për drejtimin e mjetit dhe konsumimin e alkoolit nën moshën e lejuar.

Autoritetet thanë se gjatë ndjekjes, vajza u përplas me një shenjë rrugore dhe gati do përplasej me dy policië.

Policia u habit kur vajza 12-vjeçare doli nga makina me duart e saj lart.

Thuhet se ajo i tha policisë që kishte pritur derisa gjyshi i saj të flinte gjumë për ti marrë makinën fshehurazi.

loading...