Kryemadhi pranon hapur dështimet: Nuk e bëm dot Shqipërinë shtet!

Kliko per me shume info

Monika Kryemadhi, kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, në një takim me manturanëtët kun ë fokur kanë qënë problemet e arsimit dhe Matura Shtetërore u është drejtuar atyre si e ardhmja e vendit.

Gjatë fjalës së saj Kryemadhi është shprehur se këto parti që tashmë janë në politikën shqiptare nuk e bëjnë dot më Shqipërinë shtet.

Kliko per me shume info

E vetmja gjë që mund të bëjnë sipas saj është tu japin kurajo të rinjve për të ardhmen dhe rindërtimin e këtij vendi.

Ne dështuam në bërjen e Shqipërisë por, duhet t’ju japim ju kurajon që ta bëni atë Shqipëri që duhet. E them këtë me bindjen e plotë sepse në 30 vite tranzicion ia kam kushtuar të rinjve por edhe atyre që nuk janë sot këtu, janë në emigracion”, u shpreh Kryemadhi.

loading...