SHBA u anulon vizat 170 zyrtarëve shqiptarë: Janë të korruptar

Kliko per me shume info

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë hequr vizat 170 zyrtarëve e politikanëve shqiptarë të skeduar për cështje korrupsioni.

Lajmi është bërë me dije nga Zëri i Amerikës pas një interviste me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi.

Kliko per me shume info

Nga ana tjetër mësohet se i njëjti aksion diplomatik është ndërmarrë edhe nga ambasada amerikane në Kosovë.

Kjo ambasadë ka thënë se nuk do të japë më viza për individët e korruptuar dhe të inkriminuar.

Diten e djeshme gazetarja e Zerit te Amerikes deklaroi se ambasada e SHBA i ka refuzuar vizen Petrit Vasilit, ish-kryetar i grupit parlamentar te LSI./lajmifundit.al

loading...